Значна частина українців - 66% - погоджуються з тим, що упц московського патріархату сприяла російській агресії в Україні. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова та Фонду Демократичні ініціативи.
Понад 50% в кожному регіоні України вважали діяльність цієї структури чинником, що сприяв російському вторгненню, тоді як до 18%, залежно від регіону, не погоджуються з цим.
Соціологи зазначають, ставлення до Майдану як до події сучасної історії пов’язано й з інтерпретацією діяльності упц мп. Серед тих, хто підтримує Революцію Гідності, абсолютна більшість (76%) погоджуються з тим, що діяльність упц мп сприяла російській агресії. Серед тих, хто не підтримує Майдан, близько половини толерантно ставляться до діяльності упц мп.
Крім того, 78% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність упц мп. Зокрема, серед них 54% вважають, що ця церква має бути повністю забороненою в Україні.
Опитування проведене Центром Разумкова та Фондом Демократичні ініціативи з 23 по 30 березня 2023 року серед 2017 респондентів. Воно проводилося методом особистого інтерв'ю в усіх регіонах України, за винятком окупованих росією територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023