Повітряні сили України розосередили бомбардувальники Су-24, які несуть ракети Storm Shadow і SCALP-EG, по різних аеродромах, звідки літаки виконують бойові завдання.
Так само роблять і росіяни. Про це у коментарі "Громадському" повідомив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат, який відреагував на новину Bild про те, що Україна щодоби змінює місця базування Су-24, які несуть далекобійні крилаті ракети.
Ігнат зазначив, що Україна, як і росія, розосередила свої бомбардувальники на різних аеродромах – такі нині умови бойових дій.
"Це нормальний процес. Зрозуміло, що бомбардувальники Су-24 не стоять і не чекають поки до них прилетить ракета. Командування Повітряних сил ухвалює відповідні рішення, щоб зберегти техніку, особовий склад і максимально виконати бойові завдання", – наголосив речник.
Bild пише, що до захисту аеродромів також залучені декілька зенітних комплексів Patriot та IRIS-T. Це пояснюють тим, що останніми тижнями росія обстрілює бази Повітряних сил України де, як вважає, перебувають Су-24.
За даними італійського військового експерта Томаса Тейнера, росія запускає близько 90% своїх крилатих і балістичних ракет для ураження цих авіабаз. Однак, з його слів, росіяни "зазнають невдач".
Водночас журналісти повідомили, що для захисту своїх ракетоносіїв в Україні відновили всі авіабази радянських часів, а також використовують новостворені засекречені злітно-посадкові смуги на автомагістралях.
Українські військові вже використовують ракети Storm Shadow і SCALP-EG, які передають партнери, підтвердив Ігнат.
"Ворог потерпає від цього озброєння, і ви бачите результати", – сказав він.
За даними Bild, у рф немає засобів перехоплення цих снарядів.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023