Компанія Intel оголосила, що випустила виправлення для вразливості процесора, яка зачіпає багато моделей її чипів, починаючи з 2015 року і до тих, що продаються сьогодні, повідомляє Wired.
Уразливість може бути використана для обходу бар'єрів, призначених для ізоляції та, отже, конфіденційності даних у системі. У цьому разі хакери здатні отримати цінні та конфіденційні дані від жертв, включно з фінансовими даними, електронними листами та повідомленнями, а також паролями та ключами шифрування.
Видання зазначає, що за п'ять років з моменту виявлення таких відомих вразливостей, як «Spectre» і «Meltdown», корпорація Intel вклала значні кошти у виявлення аналогічних типів проблем під час проєктування. Але потреба у швидкості залишається бізнес-імперативом, а тому подібні вразливості, непомічені ще на етапах розробки процесорів, були та будуть.
Що стосується проблеми «Downfall», то вона трапляється в коді чипа, який може використовувати інструкцію, відому як Gather, для швидшого доступу до розрізнених даних у пам'яті. Уразливість зачіпає сімейство чипів Skylake (з 2015 до 2019 року), сімейство Tiger Lake (дебютувало 2020 року) і сімейство Ice Lake (з'явилося 2019 року).
Чипи Intel поточного покоління, зокрема сімейства Alder Lake, Raptor Lake і Sapphire Rapids, не зачеплені, оскільки спроби використати вразливість будуть заблоковані. Intel нещодавно додала спеціальний захист проти подібної «дірки безпеки». Для інших процесорів уже випущено «латочку», яка розв'яже проблему.
Випуск виправлень для таких вразливостей, як «Downfall», завжди складний, тому що здебільшого вони повинні пройти через кожного виробника, який збирає комп'ютери або сервери з певним типом мікросхем. Ці виробники беруть код, наданий Intel, і створюють спеціалізовані виправлення, які потім можуть бути завантажені користувачами. Після кількох років випуску виправлень у цій складній екосистемі корпорація Intel навчилася координувати процес, але на це все ще потрібен час.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023