Євросоюз розглядає можливість продовжити обмеження цін на природний газ, аби запобігти зимовій газовій кризі, передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Financial Times.
Стелю цін на блакитне паливо запровадили в лютому.
Ціни на газ у Євросоюзі знизилися у сім разів порівняно з піковими значеннями серпня 2022 року. Попри це негативних ефектів від запровадження обмеження виявлено не було. Про це йдеться у презентації Єврокомісії, яку надали дипломатам європейських країн.
Політики, однак, побоюються, що через конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом постачання газу цієї зими із Близького Сходу можуть опинитися під загрозою. Крім того, є ризик диверсій на об'єктах газової інфраструктури.
Стеля цін починає діяти, якщо ціни перевищують 180 євро за 1 МВт.год упродовж трьох днів поспіль. Наразі ціна становить менш ніж 50 євро.
Пропозицію продовжити обмеження цін Єврокомсія, очікується, оголосить у листопаді. Серед пропозиції, як очікують, будуть рекомендації щодо стелі цін, заходів щодо схвалення нових енергетичних проєктів, а також регулювання у сфері газорозподілу.
Добровільні зобов'язання щодо скорочення споживання газу на 15% вже продовжили до березня 2024 року.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023