Ідея Мінцифри залучити українців масово збирати дрони вдома для фронту є сумнівною. На це вказує низка причин.
Про це в інтерв'ю "Фокусу" заявив український військовослужбовець, експерт зі зв'язку та радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов.
Він зазначив, що підвищення технічної підготовки українців - це правильний посил, як і сама ідея залучати громадян до оборони країни роботою в тилу. Але в тому, що стосується виготовлення дронів в домашніх умовах, експерт бачить низку складнощів.
"Військовим на фронт потрібно поставляти дрони досить високої якості, тому що дуже багато йде браку, ми зараз з цим зіткнулися. І якщо БПЛА буде робити по одній-три штуки незрозуміло хто, то потім, можливо, військові витратять куди більше коштів, щоб їх переробити, перевірити і переконатися в їхній якості", - говорить Бескрестнов.
Друга проблема, за його словами, полягає в економічній доцільності.
"Виробники, виготовляючи дрони, закуповують деталі оптом. Якщо ж приватна особа буде купувати в Інтернеті один, два або три екзепляри, то ніколи в житті не отримає на виході ціну, яка буде хоча б приблизно конкурентною", - пояснює "Флеш".
Він підкреслив, що економічно буде розумніше розширювати масштаби промислового виробництва дронів, ніж купувати більш дорогі "домашні" дрони.
Однак ідею все ж можна реалізувати, вважає військовий, якщо держава сама буде закуповувати комплектуючі великими партіями, а потім домашнім умільцям видаватимуть їх в потрібних обсягах.
Однак це не вирішує проблему закупівлі деяких інструментів, які знадобляться для виготовлення дронів вдома, адже не кожній людині буде по кишені така покупка, вважає військовий.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023