Після війни в Україну не тільки повернуться біженці, але й приїдуть люди з інших країн, і вітчизняні виші мають стати для них центрами тяжіння.
Таку думку в інтерв'ю "Апострофу" висловив заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький.
За його словами, так звана "проблема неповернення" українських біженців є дещо перебільшеною, і навіть зараз, коли війна триває, багато хто, в тому числі молодь, повертається.
"Тому, думаю, більшість людей, що виїхали, повернуться назад", - сказав Михайло Вінницький. Більше того, за його словами, в Україні можуть чекати не лише на, власне українську молодь.
"До України мають інтерес дуже багато іноземців, молодих людей у віці 20-35 років, які прагнуть самореалізації і не можуть цього добитися в своїх країнах. Звичайно, зараз вони не приїдуть. Але щойно припиняться військові дії, ми побачимо великі черги людей, які будуть їхати до України саме за самореалізацією - учитися, працювати, засновувати власні підприємства", - заявив Вінницький.
Він порівняв сучасну Україну з Америкою 150 років тому, коли туди їхали люди з усієї Європи. За його словами, сьогодні Україна може дати таким люди можливості, яких вони шукають і не можуть знайти у себе на батьківщині.
"Сьогодні ми думаємо над тим, як зробити наші університети центрами тяжіння для таких енергійних людей. Якщо нам це вдасться, Україна стане новим фронтиром, який дасть людям можливість досягти успіху. Я в це вірю, бо сам такий: понад 20 років тому іммігрував з Канади в Україну, бо саме тут величезні можливості. Не вірю у власну унікальність. Але вірю в унікальну привабливість України і нашої майбутньої системи освіти", - заявив Вінницький.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023