Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав країни-члени Альянсу до негайного перегляду оборонної стратегії у зв'язку з довготривалою загрозою з боку росії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його заяву під час виступу в Європейському центрі "Карнегі Хол".
Він заявив, що заради недопущення війни, країни НАТО мають витрачати більше на оборону.
За його словами, країни Альянсу потрібно перейти до мислення воєнного часу та збільшити витрати на оборону до рівня, значно вищого за поточний, який становить 2% ВВП.
Рютте підкреслив, що росія готується до довготривалої конфронтації не лише з Україною, а й з країнами Альянсу.
"Наше стримування є ефективним сьогодні, а ось щодо завтра - я хвилююся", - наголосив він.
На думку Рютте, країни Альянсу не готові до загроз, які можуть стати реальністю вже через чотири-п'ть років.
Генсек також застеріг, що нинішня війна рф проти України може стати прелюдією до можливих загроз безпосередньо на території НАТО, якщо не вжити відповідних заходів.
Рютте додав, що Альянсу слід орієнтуватися на витрати часів холодної війни, коли країни НАТО спрямовували понад 3% свого ВВП на оборону.
Водночас він нагадав, що росія вже переводить свою економіку на військові рейки, і її оборонні витрати, за прогнозами, досягнуть 7-8% ВВП у 2025 році - найвищого рівня з часів холодної війни.
Генсек НАТО наголосив, що хоча прямої загрози для країн-членів Альянсу станом на зараз немає, ризики для безпеки в довгостроковій перспективі залишаються високими.
За його словами, НАТО не буде у безпеці без відповідної підготовки, незалежно від результату війни рф проти України.
Він також закликав прискорити оборонне виробництво, модернізувати армії країн-членів та посилити готовність до можливої ескалації.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023