У Сполучених Штатах Америки сподіваються, що закінчення контракту на транзит російського газу через Україну стане потужним кроком до завершення епохи залежності Європи від російських енергоресурсів.
У Держдепі вітають заяву єврокомісара з питань енергетики Дена Йоргенсена про відмову від російського газу. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив заступник держсекретаря США Джеффрі Паєтт.
Він прокоментував тиск на Україну, щоб вона продовжила контракт про транзит російського газу.
"Важливо, що тиск йде лише від однієї чи двох країн, та сигнал від Єврокомісії дуже чіткий", - сказав Паєтт.
При цьому він схвалює наміри ЄС поетапно усунути залежність в газовій, ядерній сферах, та усі форми залежності від російських енергоресурсів, щоб вийти на нуль постачань з росії у 2027 році.
Паєтт також наголосив, що не бачить сенсу продовжувати угоду, яка дозволяла росії багато років чинити вплив на Україну.
"Торгівля енергоресурсами, особливо газом, була основним вектором впливу росії на українську економіку з часів здобуття незалежності. То чому, заради Бога, когось може цікавити продовження цих відносин?" - зазначив Паєтт.
Представник Держдепу переконаний, що у міжнародної спільноти є розуміння необхідності відмовитись від російських енергоресурсів.
"Навіть Японія, яка отримує приблизно 10% свого газу з Сахаліну, навіть вона чітко усвідомлює, що росія - ненадійний постачальник", - сказав Паєтт.
За його словами, для того, щоб і надалі обмежувати здатність росії використовувати доходи від продажу енергоресурсів для війни, США та союзники збільшуватимуть санкції.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023