Внаслідок низьких запасів газу в підземних сховищах "Нафтогаз" почав імпортувати дуже дорогий європейський газ.
Про це заявив колишній очільник "Оператора газотранспортної систему України" Сергій Макогон.
Він розповів, що зараз в українських сховищах газу історично низькі запаси за всі попередні зими.
Макогон пояснив, що потрібно робити, щоб зменшити ризики для цього опалювального сезону.
"Щоб зменшити ризики, треба збільшувати імпорт та/або скорочувати споживання газу. "Нафтогаз" вже почав терміново імпортувати газ. За інформацією від Reuters, зараз в Україну імпортується 16.3 млн м3 на добу. Теоретично Україна може гарантовано імпортувати 50 млн м3 газу, але ми маємо розуміти, що це буде коштувати дуже дорого, бо ціни в ЄС зараз на піку і досягли 600 євро за тис м3", - додав він.
Макогон каже, що за умов недостачі газу в Україні можуть запровадити відключення газу.
"Населення відключається в останню чергу, тому не варто хвилюватись. В першу чергу відключаються промислові споживачі. Можливо переведення ТЕЦ/ТЕС на мазут та вугілля тощо", - пояснив він.
Колишній очільник ОГТСУ додав, що відключення для промисловості завдадуть додаткових збитків бізнесу.
"Я навіть не рахую додаткові збитки для промислових споживачів, які будуть вимушені тимчасово зупинити виробництво, якщо будуть введені обмеження на споживання газу", - підсумував він.
e-mail: ad@capital.ua
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023