Зниження цін на нафту створює серйозні виклики для російської економіки, яка значною мірою залежить від нафтогазових доходів.
Таку думку в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна висловив Андрій Длігач, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка і голова Advanter Group.
На думку експерта, в умовах трансформації світового порядку ці зміни можуть зіграти на користь Україні.
"Новий світ вимагатиме тих компетенцій, які є в Україні, - сили, адаптивності, сміливості та швидкості. Усе це - переваги, які працюють на нас. Питання, як ми скористаємось цими можливостями", - вважає аналітик.
Він зазначив, що росії буде дедалі важче фінансувати війну, адже нафтогазові доходи, які ще два роки тому суттєво перевищували військові витрати, нині значно скоротились.
Крім того, експерт нагадав, що федеральний бюджет рф на третину залежить від прибутків від енергоресурсів, а фонд національного добробуту вже майже вичерпаний - за оцінками, цього ресурсу залишилося лише на кілька місяців.
"Наш попередній прогноз передбачав вичерпання фонду до вересня, але тепер ми припускаємо, що це може статись уже в серпні", - уточнив він.
Втім, попри складнощі, кремль не планує зупинятись. росія, за словами експерта, намагатиметься впродовж найближчих двох-трьох місяців захопити якомога більше українських територій, щоби нав’язати вигідні для себе умови перемир’я.
"Це - спроба виграти паузу: для послаблення санкцій, переозброєння і підготовки до нової фази війни", - пояснив аналітик.
На його думку, без запровадження додаткових фінансових та персональних санкцій, а також без посилення торгівельного ембарго, росія й надалі залишатиметься здатною вести війну - навіть попри економічний тиск.
e-mail: ad@capital.ua
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023