Міжнародні юристи-правозахисники готують досьє воєнних злочинів держави-агресора росії, яке буде передано до Міжнародного кримінального суду (МКС) зі звинуваченням рф у навмисному спричиненні голоду в Україні. Про це повідомляє The Guardian у неділю, 24 вересня.
Правозахисники хочуть надати докази використання голоду як зброї російськими окупантами, щоб МКС почав перше подібне переслідування та дозволив висунути нове звинувачення диктатору володимиру путіну.
"Юсуф Хан, старший юрист юридичної фірми Global Rights Compliance, сказав, що перетворення продовольства на зброю відбувалося в три етапи, починаючи з початкового вторгнення, коли українські міста були обложені, а постачання продовольства скоротилося", - сказано у повідомленні.
До цього етапу відносять облогу Маріуполя та удари по людях у Чернігові, які стояли в черзі за хлібом. Тоді загинуло 20 мирних мешканців.
Другий етап включає знищення запасів продовольства та води, а також джерел енергії по всій Україні, які адвокат описав як "об'єкти, необхідні для виживання цивільного населення", пише видання. За словами Хана, такі атаки є "не злочинами результату, а злочинами наміру". Сюди відносяться ракетні удари по об'єктах критичної інфраструктури, яких росія особливо активно завдавала в осінньо-зимовий період.
Третій елемент – спроби росії перешкодити або обмежити експорт українського продовольства, влаштовуючи бомбардування зернових об'єктів на Дунаї та у Чорному морі, в результаті чого близько 270 тисяч тонн продовольства були знищені у кінці липня та на початку серпня.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023