Україна зможе запустити власне виробництво снарядів калібру 155 мм, яких катастрофічно не вистачає на фронті, не раніше другої половини 2024 року.
Київ стикається з низкою проблем, серед яких відсутність належного фінансування і брак пороху. Про це інформує Washington Post із посиланням на офіційного представника Укроборонпрому.
Снаряди стандарту НАТО необхідні для артилерійських систем, які надходять в Україну від західних союзників. Україна намагається покрити гостру потребу в таких боєприпасах, зокрема за рахунок внутрішнього виробництва, однак стикається з низкою проблем, вказується в матеріалі.
За словами чиновників, цього року Україна витратить близько $5 млрд на внутрішнє виробництво озброєнь, але цього недостатньо.
Другою перешкодою є світова нестача вибухонебезпечних хімікатів, яка призводила до періодичних зупинок виробництва озброєння в Україні, сказав заступник генерального директора "Української броні" Максим Полив'яний.
Ще однією проблемою для українського виробництва є російські атаки, які спрямовані, зокрема, на збройові заводи. Багато ракет збиваються силами ППО, але деякі з них досягають своїх цілей, пише WP.
Україна наростила виробництво озброєння втричі 2023 року і сподівається збільшити вшестеро 2024-го. Підприємства виробляють міномети й артилерійські снаряди радянського зразка калібрів 122 мм і 152 мм, військову техніку, ракети та інше.
Також розробляються системи ППО з високоточними ракетами, аналогічні американським HIMARS, пише Washington Post. Але високотехнологічні системи ще далекі від виробництва, для запуску якого, за словами Полив'яного, мають пройти десятиліття.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023