Західні санкції заважають відновленню виробництва нафтопродуктів на російських нафтопереробних заводах, у тому числі на тих, що атакували дрони.
Про це пише Reuters.
Агентство пише, що, коли на початку року на найбільшому НПЗ «Лукойлу» – «Нижегороднафтооргсинтезі» – зламалася турбіна, виявилося, що запчастини для неї знайти неможливо: транснаціональна нафтова інжинірингова компанія OUP, яка займалася її обслуговуванням, пішла з рф ще в 2022 році.
Через це, за словами джерел, установка каталітичного крекінгу, яка перетворює більш важкі вуглеводні на бензин перебуває в неробочому стані.
Це лише один із прикладів труднощів, з якими зіткнулася нафтопереробна галузь, де компанії, незважаючи на західні санкції, намагаються відремонтувати свої заводи, побудовані за допомогою європейців та американців.
Як кажуть джерела в галузі, ситуація погіршується ще через атаки українських дронів, які цього року вразили щонайменше дюжину російських НПЗ. За підрахунками Reuters, атаки змусили їх закрити близько 14% потужностей у першому кварталі.
«Якщо потік безпілотників продовжуватиметься такими темпами, а російська протиповітряна оборона не покращиться, Україна зможе скоротити обсяги нафтопереробки в росії швидше, ніж російські фірми зможуть їх відремонтувати», – сказав Сергій Вакуленко, експерт з енергетичної галузі рф та науковий співробітник-нерезидент Фонду Карнегі за міжнародний мир.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023