Після зими Україна передислокувала частину ППО від інфраструктури на передову. Цього чекала росія, щоб завдати масованого удару. Про це повідомляє CNN з посиланням на президентку українського енергетичного аналітичного центру DiXi Group Олену Павленко. За її словами, це не помилка, це просто розставлення пріоритетів.
"Думали, що якщо закінчиться зима, то, напевно, ми зможемо застосувати ППО в інших місцях", — сказала вона.
Заступниця міністра енергетики Гринчук зауважила, що у перші два роки війни російські атаки були більш розпорошеними, запускаючи залпи ракет по великих частинах енергетичної системи України. Тепер удари стають більш точними та концентрованими, десятки ракет і безпілотників обрушуються на одну ціль.
"За такий короткий проміжок часу – за кілька тижнів цих масованих російських атак – майже всі наші річні зусилля з відновлення та ремонту були знищені за кілька днів, за кілька атак", – сказав Гринчук.
Видання також пише, що є дві причини, чому росія, можливо, чекала до весни, щоб розпочати свою нову стратегію.
По-перше, росії потрібен був час, щоб створити зброю та розвідувальні дані, необхідні для нанесення ударів, сказав Харченко. "Ця стратегія явно розроблялася довго, вони витратили багато часу на її розробку, вони чітко збирали розвідувальні дані і дуже ретельно готувалися до цих атак", – сказав Харченко.
"По-друге, росія, можливо, чекала, доки українські електростанції не стануть менш захищені протиповітряною обороною, що стає дедалі дефіцитнішим ресурсом після двох років війни, і завдяки допомозі Сполучених Штатів Конгрес зупинив на місяці", — йдеться у повідомленні.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023