росія не зможе фінансувати війну проти України у разі настанні повноцінної економічної кризи.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
Згідно з оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), росія у найближчі роки втрачатиме свою долю у глобальній економіці, а зростання її ВВП буде уповільнюватися.
Проте навіть у такому стані країна-агресорка зможе витрачати чималі кошти на війну ще доволі довго, вважає аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ) Максим Орищак.
"Змінити ситуацію може тривалий обвал цін на нафту", - сказав він "Апострофу".
Економіст, колишній член Ради Національного банку України Віталій Шапран також вважає, що навіть попри погіршення економічної ситуації, росія зможе продовжувати фінансувати війну, в тому числі коштом зниження соціальних стандартів усередині країни.
"Для виведення з ладу їхньої військової машини економічними засобами потрібен економічний шок - бунти всередині країни, нафта URALS по 30-40 доларів за барель (на сьогодні понад 75 доларів - "Апостроф"), стихійні лиха, неврожай тощо. Шок має призвести до кардинальної зміни поведінки населення і бізнесу – це основний інструмент тиску на рф через економічну сферу. Такі шоки можуть бути як природними (як при розвалі СРСР), так і організованими", - сказав експерт у коментарі виданню.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023