В Україні навіть під час війни держава гарантує надання лікарняних виплат. Правила та їх розрахунок у 2024 році має свої особливості.
Як пише Апостроф, про це повідомили Факти ICTV.
За правилами, для обчислення суми допомоги з тимчасової непрацездатності визначають страховий стаж - період, коли робітник підлягав страхуванню через втрату працездатності.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 закону Про загальнообов’язкове державне соцстрахування від 23.09.1999 № 1105-XIV, розмір страхового внеску, сплаченого роботодавцем, не може бути менший за мінімальний страховий внесок.
Сума лікарняної виплати залежить від страхового стажу і дорівнює:
Деякі громадяни, незалежно від стажу, мають право на 100% зарплати за лікарняний. Йдеться про:
У період воєнного стану е-лікарняні працівників, які несуть службу в Збройних силах, Теробороні (ТРО) чи інших збройних формуваннях, не оплачуються.
Такі виплати не передбачені переліченим категоріям громадян, адже їм надається грошове забезпечення також і за час тимчасової непрацездатності/відновлення після травм чи поранень. Водночас е-лікарняні таких працівників роботодавцеві надсилають до відома, однак оплачувати не потрібно ані за рахунок роботодавців, ані за рахунок ПФУ.
Не потрібно оплачувати лікарняний також:
Такі особи зможуть отримати оплату лікарняних після здобуття перемоги України у війні (ст. 13 Закону № 2136).
Як виняток - фінансування лікарняних з вагітності та пологів. Їх оплачують з огляду на новий розмір мінімальної заробітної плати.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023