У 2024 році Велика Британія зіткнулася з безпрецедентним відпливом мільйонерів, викликаним змінами в економічній політиці нового уряду лейбористів.
Як повідомляє The Times, країну залишили близько 10,8 тисячі заможних осіб, що на 157% більше, ніж у 2023 році.
За даними аналітичної компанії New World Wealth, серед тих, хто виїхав, — 12 мільярдерів і 78 осіб зі статками понад $100 млн.
Багато з них переїхали до Швейцарії, Італії та Об'єднаних Арабських Еміратів. Масовий відтік почався у травні, коли експрем'єр Ріші Сунак оголосив дату парламентських виборів, на яких перемогли лейбористи. Після цього, за підрахунками, кожні 45 хвилин країну залишав один мільйонер.
Основною причиною такого відпливу стала податкова реформа лейбористів, спрямована на підвищення оподаткування найбагатших жителів. Зокрема, планується скасувати податкові пільги для заможних осіб зі статусом нерезидента, які дозволяли їм сплачувати значно менші податки. Ця реформа може принести бюджету додаткові $3,05 млрд на рік.
Проте, за прогнозами Oxford Economics, наслідки можуть бути протилежними. Через переїзд заможних британців до інших країн держава ризикує втратити до $122 млрд на рік.
Ця ситуація змусила багатьох підприємців також задуматися про еміграцію.
За даними The Times, у 2024 році кількість британців, які шукали можливості для переїзду та отримання другого громадянства, зросла на 57% порівняно з попереднім роком і у сім разів порівняно з 2019 роком.
Серед тих, хто користувався податковими пільгами, — дружина Ріші Сунака Акшата Мурті, чиї статки перевищують $500 мільйонів. Її приклад став символом суперечностей між новою економічною політикою та інтересами великого бізнесу.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023