Бізнес-спільнота сподівається, що замість законопроєкту №11416-д про підвищення податків владі вдасться сформулювати норми, що допоможуть наповнити державний бюджет за рахунок детінізації економіки.
Про це повідомила пресслужба Європейської бізнес асоціації.
Там нагадали, що Верховна Рада України не підтримала законопроєкт № 11416-д про збільшення податків у першому читанні. За проєкт проголосували лише 224 депутати, що є недостатньо для його прийняття в першому читанні, оскільки мінімально необхідно 226 голосів. Наразі документ відправили на повторне перше читання.
"Розуміючи, що загальні додаткові потреби бюджету наразі складають 500 млрд гривень через зростання видатків на оборону, бізнес все ж вважає рішення не розглядати даний законопроєкт виваженим та раціональним. Адже наразі весь тягар внаслідок запропонованого підвищення податків лягає на доброчесний бізнес", - підкреслили в ЄБА.
В ЄБА наголосили, що підвищення податків може мати нищівний вплив на бізнес та економіку країни.
"Прозорий бізнес стане в ще більш неконкурентну позицію до тіні, умови роботи для підприємців, на жаль, стануть ще більш непрогнозованими і можуть впливати на рішення інвесторів про припинення роботи\інвестування (очевидно, не в кращу сторону)", - зауважують в ЄБА.
В асоціації розуміють важливу необхідність акумуляції ресурсів під час війни, але переконані, що потрібно пильну увагу звертати на речі, які є джерелом нечесних та нерівних правил гри в країні.
"Мова йде про тіньову економіку, де, за оцінками експертів, і знаходяться мільярди недоотриманих гривень в бюджет. А тут, власне, потрібні і рішення, які стосуються реформування митниці, і ефективної роботи правоохоронних органів (які б були чесним та прозорим інструментом контролю, а не механізмом тиску, насамперед, на доброчесний бізнес), і початок нормальної роботи Бюро економічної безпеки тощо", - переконані в ЄБА.
Крім того, на думку бізнесу, потрібні рішення, які б сприяли врегулюванню проблеми тіньової зайнятості – питання зарплат в конвертах тощо.
В ЄБА вважають, що також варто переглянути запропонований механізм оподаткування ринку автомобілів, зокрема оцінити фіскальний ефект від оподаткування операцій в сегменті вживаних авто, посилити боротьбу з сірими схемами в сфері електронної торгівлі, тощо.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023