Американські компанії, які продовжують діяльність на російському ринку, виплатили понад 1 мільярд доларів податків до бюджету росії.
Як повідомляє Newsweek з посиланням на дані групи B4Ukraine та Інституту Київської школи економіки (KSE), у 2023 році загальний обсяг сплаченого американськими компаніями податку на прибуток становив 1,2 мільярда доларів.
2021 року, до початку війни в Україні, сума податків від американського бізнесу в росії становила 915,7 мільйона доларів. Виторг при цьому був вищим – 50 мільярдів доларів проти 30,5 мільярда доларів у 2023 році. Сполучені Штати за підсумками 2023 стали найбільшим іноземним платником податків до російського бюджету.
До десятки найбільших американських компаній, що перераховують податки до бюджету росії, увійшли: Philip Morris - $220 млн; PepsiCo – $135 млн; Mars – $99 млн; Procter & Gamble – $67 млн; Mondelez – $62 млн; Citigroup – $53 млн; Cargill – $50 млн; Johnson & Johnson – $42 млн; Coca-Cola Hellenic – $34 млн; Weatherford – $32 млн.
Колишній посол США в росії та професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі для Newsweek назвав дії компаній, які продовжують працювати в росії, аморальними.
"Абсолютно ганебно, що американські компанії вирішили залишитися в росії і субсидувати варварську війну путіна в Україні. Сподіваюся, акціонери цих компаній замисляться про доцільність та моральний бік (непрямого – ред.) фінансування вбивства мирних жителів. Ще не пізно вчинити правильно", – висловився. Макфол.
На другому місці за обсягом податкових виплат опинилися німецькі компанії, які перерахували до бюджету росії 693 мільйони доларів. Третє місце посіла Австрія із податковими відрахуваннями у розмірі 579 мільйонів доларів.
Newsweek нагадав, що іноземні компанії, які мають намір залишити російський ринок, стикаються з жорсткими умовами, встановленими російською владою. Серед них 15-відсотковий податок на вихід та обов'язковий дисконт у 50% при продажі активів.
Як зазначає видання, лише за період із січня по березень 2024 року "податок на вихід" приніс росії 385 мільйонів доларів.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023