Парламент Германии одобрил 3 июня первый в истории страны закон о минимальном размере оплаты труда, сообщает Deustche Welle.
Так, с 1 января 2015 года минимальный оклад для немцев, работающих по найму, составит 8,50 евро в час.
При этом закон не распространяется на лиц младше 18 лет, на граждан, которые утроились на работу после долгого перерыва. Также минимальная зарплата не установлена на первые шесть месяцев на новой работе. Кроме того, есть ряд исключений для отдельных отраслей.
Еврокомиссия раскритиковала данные исключения в законе.
«Еврокомиссия призывает страны-члены ЕС к введению минимального размера оплаты труда, который охватывает все отрасли. Это особенно важно для того, чтобы не допустить обнищания людей, несмотря на работу», — сказал еврокомиссар по социальным вопросам Ласло Андор.
В свою очередь председатель Объединения немецких профсоюзов Райнер Хоффман позитивно оценил принятый закон.
«В общеполитическом плане абсолютно очевидно, что МРОТ является успехом для нас, профсоюзов», — сказал он в интервью газете Augsburger Allgemeine.
Закон о МРОТ в настоящее время действует в 21 из 28 стран ЕС. Самый высокий минимальный размер оплаты труда — в Люксембурге - 11,10 евро в час, самый низкий — в Болгарии (1,04 евро).
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023