e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023
В Украине окончательно решат «языковой вопрос»
21.01.2017 / 10:37Та дарма, ви та ваші сородічі, переживете таку неприємність, адже предки ваші теж не так давно іменувалися московітами, а русини( ніякі не русичі) називали їх москвинами, і держава ваша називалася ще три століття тому Московія, а русини, наші предки, називали ваше державне утворення Московщиною. Ще на початку 20 ст. укрмову на Західній Україні називали руською мовою, так само як і в Польщі. А от ваш, "русский язик", так до 18 ст не називався. Я на власні очі бачив раритет - "Словник русько-московський" видання 16 ст.
В Украине окончательно решат «языковой вопрос»
21.01.2017 / 10:37Большая бєда уже сталась. У мене запитання: як українці, не знавши "язика московського" до Переяславської ради (так званої) 1654 року, вивчили чужий язик, а рідну мову забули???Якби не забули, то в нас тепер будь-який українець міг би ввімкнувши телевізор, подивитися повноцінний україномовний канал з різноманітними шоу та програмами на соціяльно-актуальну тематику, гумористичні та про подорожі иншими країнами - саме українською мовою! Але українець на рідній землі, як представник корінного населення, не має такого елементарного права!!! Чому, відповідайте? Після 3, 5 століть змосковщення Україна і є наче, а наче й немає її. Щодо областей, які ви перелічили, я наведу лише один приклад. Радянський керівник столичної (Харківської) ОГПУ під час Голодомору 32-33 років сказав, що в результаті голоду "етнографічний матеріал буде змінено"(!!!). А італійський консул у Харкові Серджіо Граденіго під час Голодомору писав послові Італії в Москві, що "наслідком теперішнього лиха в Україні буде російська колонізація цієї країни, яка призведе до зміни її етнографічного характеру. В майбутньому і, либонь дуже близькому майбутньому, ніхто більше не говоритиме про Україну чи про український народ, а то і про українську проблему, бо Україна стане де факто територією з переважно російським населенням". І на Запоріжжі, Полтавщині та Дніпровщині так само, як і на Харківщині та Донеччині, в хати вимерлих українців привезено було москвинів. Окрім того, політика тотального змосковщення в Україні спричинялася до змін прізвищ та національностей у великих масштабах. І що означає "прінудітєльно вводить одін язик"? А в Росії не "прінудітєльно ввєдьон одін язик"??? А про яких "русскоговорящіх" на фронті ви мелете??? Більшість україномовних в армії з часів царської росії ставала автоматично "рускоговорящєю", і в теперішній армії, на фронті це триває далі, бо кожен суржикомовний там стає москвоязичним. А в тих, хто приходить в армію "рускоговорящім", має батьків, а як не батьків, то діда-бабу україномовних чи суржикомовних, а все через те, що ментальність військових досі чужомовна, і підтримуючи російську мову в армії, держава за весь час існування незалежної України не спромоглася захистити(!) та розвивати укрмову та україномовних(!) в армії. Оце справді проблема. Але вам вигідно говорити про якесь "большинство русскоговорящих" тоді, коли насправді йдеться про створення потужної бази мовної для всіх українців, тієї бази, яка існує в переважній більшості розвинених держав світу, тільки там це називається Закон про захист державної мови. І розвалив країну не конфлікт мовний, а бажання 5-ї колони рухатися в "тайожний союз" подалі від НАТО та Евросоюзу, розвалив країну, як не дивно, не Ющенко, а Янукович. У статті йдеться про законопроєкт, за яким держава зобов'язуватиметься захищати державну мову, мову корінного населення - не більше! Тому не меліть дурниць! І майте совість. Без державної підтримки жодна мова в жодній країні не витримає конкуренції з англійською.
В Украине окончательно решат «языковой вопрос»
21.01.2017 / 10:37Канада постала як утворення двох колонізаторів - француза та англійця на чужій окупованій землі індіянців, яких перші зробили назавжди безправними, фактично знищивши їхню і культуру, і мову. А однією з перших ухвал московського царя в Україні після Переяславської угоди 1654 року була заборона друкувати україномовні книжки в Україні. До 17 ст. українці не розуміли московського язика, але за 3, 5 століть їх змусили забути рідну мову, натомість вивчити під батогом чужий язик. Ваш язик живою кровю насаджали нам, а ви говорите про якусь постєпєнность??? Тоді, коли більшість мовних ресурсів країни (ТБ, радіо, преса та книжки, Інтернет) - на 60-90% - москвоязичні???
В Украине окончательно решат «языковой вопрос»
21.01.2017 / 10:37На Русі освіту поширювали староболгарською мовою, яку ваші предки московіти, понехтувавши рідні угро-фінські діялекти, взяли за офіційну державну мову, яку стали накидати силою иншим підкореним народам, паралельно створюючи всі умови для їхньої тотальної асиміляції. Унаслідок жорстокої політики змосковщення лише за часів російського Радянського Союзу зникло близько 90 мов корінних народів, що проживали на теренах тодішньої держави. До 17 ст. українці не розуміли "московского язика" (так він тоді називався), але тепер нащадкам окупантів не до вподоби природне прагнення корінного українського народу відновити своє одвічне право на рідній землі - в усих ділянках суспільного життя забезпечити підтримку та розвиток рідної мови. Але у вас у голові - правий сектор! Велика частина якого говорить, до речи, російською мовою.
В Украине окончательно решат «языковой вопрос»
21.01.2017 / 10:37Саша Борисов, в Росії кожне 7 прізвище - українське, і попри асиміляцію та штучні змінювання українських національности й прізвищ за часів Російської імперії та Союзу, досі на території сучасної Росії проживає за неофіційними даними близько 10 мільйонів українців, більша частина з яких давно або вважає себе "русскими", або просто не ідентифікує себе ніяк з українською нацією і все через те, що Росія ніколи не забезпечувала ніяких національних прав
В Украине окончательно решат «языковой вопрос»
21.01.2017 / 10:37Не переймайся, Ніколай, в Росії он, на вашій "історічєской родінє", фашизм існує відтоді, відколи стоїть Росія, адже ніяку иншу мову, окрім як "русский язик", там статусом офіційної ніколи не наділяли, дарма що в Росії проживає набагато більше різних національностей, ніж в Україні. Населення Білгородської, Воронізької, Брянської, Курської, Ростовської областей та Кубані за державним переписом в Російській імперії у 19 ст. на 90% становили етнічні українці. За переписом, який відбувся у 80-х роках 20 ст. з 90% лишилося менш як 10. Українці цих територій, окрім Кубані, ніколи не мали ні шкіл, ні видань рідною мовою. На Кубані до 30-х років 20 ст. функціонувало понад 200 україномовних шкіл – всі було закрито. Протягом 18-19 ст. на добровільне поселення на Делекий Схід Російської імперії виїхало з України близько 1 млн. українців. Вони проживали компактно, і якийсь час навіть мали певні права етнічні, хоча офіційною мовою була російська, тому поступово асиміляція далася взнаки. БІльшовики всі права українців на Сході РРСФСР ліквідували. Нині в Україні багато російських шкіл, і майже всі існують за державний кошт. Телебачення та радіо на 60-95% російськомовні. За пресу та книжки мовчу. Жодного телеканалу!!! повноцінного україномовного з програмами гумору, подорожей в инші країни, на соціяльно-актуальну тематику! Жодного! Україномовний школяр, закінчивши школу, стає поступово "русскоязичним", бо не існує повноцінного мовного середовища, яке до снаги підтримувати лише державі. У вас, Ніколай, немає совісті!