Міністр економіки ФРН Роберт Габек висловився за подальші санкції проти рф, а також запропонував запровадити санкції проти тих, хто їх обходить.
Про це, як передає Укрінформ, політик заявив в ефірі Німецького радіо Deutschlandfunk.
«Україна хотіла б, щоби був санкціонований російський уран. Я вважаю це за правильне», - сказав Габек, який обговорював це питання з українськими колегами під час свого візиту в Київ. Втім, він вважає, що це може статися протягом кількох місяців. За даними міністра, 20% урану для АЕС, який використовується наразі в Євросоюзі, у таких країнах як Угорщина, Фінляндія, походить з росії. Отже, можна очікувати на певний супротив з боку окремих країн.
Віцеканцлер також переконаний у необхідності забезпечення дотримання існуючих санкцій.
« У нас є достовірні дані, що санкції обходяться, що товари експортуються через треті країни та потрапляють у росію», - сказав Габек. Він навів як приклад те, що з початку війни різко зросли закупки росією побутової техніки, в якій містяться електронні елементи, які можуть бути використані в системах озброєнь. Компанії, але також країни, які свідомо допомагають такому імпорту, або удають, що не розуміють, про що йдеться, мають також зазнати санкцій.
Міністр заявив, що пропозиції щодо того, як покласти цьому край передані в Брюссель, вони мали би знайти відображення в 11 пакеті санкцій.
Габек упевнений, що санкції боляче б’ють по російській економіці, особливо в секторі високих технологій.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023