В Центрі досліджень енергетики прогнозують, що в липні-серпні в Україні може виникнути дефіцит в енергосистемі у зв'язку з технічними особливостями роботи системи загалом.
Про це 4 травня повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Media Center Ukraine.
"Під час паводка, коли "Укргідроенерго" великими гідростанціями мало змогу забезпечувати українців електрикою, на жаль, атомні блоки не були виведені на ремонт. Але судячи з того, що вони не на ремонті зараз, вони мають піти на ремонт влітку. А це означатиме, що літній пік, а це трапляється в липні й серпні обов’язково, практично немає чим покривати. Себто в нас буде відчутний дефіцит електроенергії, саме генерації", – пояснив він.
Експерт припускає, що дефіцит можливо покрити імпортом е/е, але в такому випадку електроенергія буде значно дорожчою.
Якщо ж імпорту буде недостатньо енергетики можуть запускати енергоблоки, які працюють на газу. Але таке рішення, як застерігає Харченко, позначиться на можливості накопичувати газ для опалювального сезону.
В “Укренерго” також очікують дефіцит електроенергії влітку. Там це пояснюють пошкодженнями електростанцій внаслідок війни.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023