У Болгарії кількість компаній з російською часткою наприкінці 2024 року різко збільшилася.
Про це повідомляє Euractiv із посиланням на дані Болгарського комерційного реєстру, передає Укрінформ.
Зазначається, що у вересні 2024 року в Болгарії було зареєстровано 12 тисяч компаній з російською часткою, а до кінця року їхня кількість збільшилася на тисячу.
Влада у Софії дозволила зареєструвати в країні понад 7300 компаній, які повністю належать росії, і ще 5700 фірм, у яких російські громадяни або компанії мають 40% акцій.
Водночас офіційних даних про кількість болгарських компаній, в яких російські громадяни володіють міноритарним пакетом акцій (менше ніж 40%), немає.
Депутат від проєвропейської коаліції «Продовжуємо зміни» - «Демократична Болгарія» Мартин Димитров заявив, що спецслужби мають оцінити «діяльність цих компаній і інтереси росії в Болгарії».
росія після початку свого вторгнення в Україну у 2022 році оголосила «недружньою» країною Болгарію, яка підтримала розширення санкцій проти рф.
Водночас розслідування Euractiv засвідчує, що у Болгарії немає заморожених російських активів.
Найбільша компанія, що працює в Болгарії, належить російському "лукойлу". Нафтовий гігант, який нині веде переговори про продаж свого підрозділу у Болгарії, торік отримав 7,5 мільярда євро доходу через мережу нафтопереробних заводів і АЗС, що еквівалентно 7% ВВП Болгарії.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023