Україна має два ключові очікування від саміту НАТО, який відбудеться в липні у Вільнюсі (Литва). Йдеться про запрошення стати членом цього військового блоку та гарантії безпеки.
Про це розповів керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.
За його словами, в Києві розуміють, що наша країна зможе стати повноцінним членом НАТО, коли дозволить безпекова ситуація.
«Але цей момент принциповий: ідеться саме про “коли”, а не “якщо”. Сьогодні наша запитова позиція зрозуміла. Перше – це запрошення стати членом НАТО в умовах, “коли безпекова ситуація це дозволить”. Друге – гарантії безпеки на шляху до НАТО», – зазначив Єрмак, коментуючи очікування від Вільнюського саміту.
Керівник ОПУ уточнив, що ідеальною формою гарантій безпеки став би “мікс” Київського безпекового договору, який запропонувала українська сторона, та зобов’язань за прикладом тих, які взяли США перед Ізраїлем.
Йдеться про те, щоб поєднати найкраще з обох концепцій.
Єрмак пояснив, що Київський безпековий договір (Kyiv Security Compact) передбачає підписання країнами-партнерами багатосторонньої рамкової угоди із можливістю укладення двосторонніх.
«Існують специфічні особливості законодавства в тих чи інших державах, які складно звести в одне ціле», – додав Єрмак.
Українська сторона наполягає на фіксації безальтернативності шляху України до НАТО. А поки цього не сталося – наша країна потребує гарантій безпеки.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023