Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка формувала групу незалежних міжнародних спостерігачів за волевиявленням народу в Туреччині, заявила, що президентські вибори характеризувалися дискримінацією. ОБСЄ також не готова назвати їх чесними.
Про це повідомляється у пресрелізі організації.
За словами спостерігачів, упередженість ЗМІ та постійні обмеження свободи слова створили нерівні умови для кандидатів та сприяли невиправданій перевазі чинного президента.
Спільна місія Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ) та Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) виявила, що законодавство країни не враховує необхідні аспекти проведення другого туру виборів, що негативно впливає на правову визначеність та стабільність загальної правової бази.
Спостерігачі встановили, що прихильники деяких опозиційних партій стикалися із залякуванням і переслідуваннями. Обидві сторони використовували провокаційну та дискримінаційну лексику, взаємно звинувачуючи у співпраці з терористичними організаціями.
"На жаль, використання обома ворогуючими сторонами більш жорсткої риторики, яка була дискримінаційною, ще більше поляризувало політичне середовище. Вчора вийшла велика кількість виборців, і дуже важливо, щоб переможець докладав щирих зусиль для забезпечення єдності народу Туреччини", — прокоментував спеціальний координатор і керівник місії спостерігачів ОБСЄ та голова делегації ПА ОБСЄ Фара Карімі.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023