Для того, щоб почувати себе в безпеці поруч із росією, українцям замало повернути державні кордони 1991 року. Українці мають бути впевнені, що росія не здатна буде у видимій перспективі нанести Україні суттєвої шкоди.
Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив керівник Інституту національної пам’яті Антон Дробович.
За словами Дробовича, українці почуватимуться у безпеці, тільки якщо росія буде не здатна вчинити військову агресію проти України чи якусь іншу агресію.
«Чи це буде шляхом розпаду росії, чи це буде шляхом нейтралізації військово потенціалу, її демілітаризації, це не має значення. Але з огляду на історичні уроки існування з росією ми не маємо права заспокоїтись тільки на відновленні своєї територіальної цілісності в кордонах до 2014 року», – заявив Дробович.
Зусиллями Збройних сил України, міжнародними санкціями, вважає Дробович, ми маємо зробити так, щоб росія не була здатна у видимій перспективі, хоча би на 100 років вперед, нанести Україні суттєвої шкоди.
«Інакше з дуже з високою ймовірністю їхнє суспільство провалить заходи з депутінізації і повторить спробу агресії або проти України, або проти наших союзників. І це закінчиться ще більшою трагедією для усіх», – наголосив Дробович.
Нагадаємо, що раніше екснардеп Роман Безсмертний пояснив, чому вихід України на кордони 1991 року не є варіантом для остаточної перемоги.
«Ми говоримо про те, аби забезпечити перемогу демократії над тоталітаризмом, а не про те, чи зможе Україна вийти на державний кордон. Ну вийде вона… А за два дні буде знову обстріляно Київ чи всю територію України. І що ми тим вирішімо? На жаль, чітко сформульованої мети сьогодні нема: ми за перемогу над тоталітаризмом чи ми за відтягування війни?» – зазначив Безсмертний.
Нова мета має бути сформована політикумом – і не керівництвом України, а спільно демократичним світом.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023