На Київщині мешканці стурбовані рівнем води у Київському водосховищі, яке явно втратило об'єм води.
Ситуацію пояснили в Укргідроенерго. Так, гендиректор ПрАТ Укргідроенерго Ігор Сирота в ефірі телемарафону зазначив, що рівень води в Дніпрі в районі Києва становить сьогодні 438 см, що відповідає природному літньо-осінньому мінімуму.
Він пояснив, що спрацювання води із водосховищ Дніпра пов'язане із необхідністю забезпечити споживачів електроенергією на період ремонтної кампанії.
"Тому відмітки по всім водосховищам нижчі, ніж були минулого року у цей період", – пояснив Сирота.
Він назвав це необхідністю, адже Енергоатом намагається у стислі терміни зробити ремонтну кампанію на дев'яти енергоблоках.
"Ми маємо дефіцит в енергомережі й намагаємося своїми силами його покривати. Ми намагаємося забезпечити наших громадян електроенергією", – сказав Сирота.
Він нагадав, що дефіцит струму – наслідок російської агресії, через яку зокрема з 15 енергоблоків АЕС України, шість знаходяться на тимчасово окупованій території й не працюють.
"Щодо стану й рівня води у Київському водосховищі, то ми подали аварійну заявку на те, щоби не спрацьовувати воду, а накопичувати на зимовий період", – сказав Сирота.
Він нагадав, що Київське та Канівське водосховища — найменші з всього каскаду. Найбільшим було Каховське. Наразі електроенергію виробляють завдяки в основному воді Кременчуцького водосховища, намагаючись підняти рівні у Київському та Канівському.
Сирота також підкреслив, що у Київському водосховищі немає такого обʼєму води як в Каховському. Тому затоплення територій такого масштабу, яке було при підриві Каховської ГЕС окупантами, неможливе.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023