Згідно з останнім опитуванням, проведеним Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI), думки українців щодо підвищення військового збору з 1,5% до 5% суттєво різняться залежно від регіону, вікових та доходних груп.
Результати показують, що найбільшу підтримку підвищення військового збору демонструє захід України – 36% респондентів висловилися "однозначно" або "скоріше підтримують" ініціативу. У центральних областях цей показник становить 32%, у східних – 30%, а найменше підтримки в південних регіонах – лише 28%.
Опитування також свідчить про значні відмінності у ставленні до підвищення військового збору серед вікових груп. Найбільшу підтримку висловлюють респонденти віком від 51 року і старше – 39% з них підтримують ідею. Серед молодших вікових груп (18-35 років) цей показник дещо нижчий і становить 29%, а серед респондентів віком 36-50 років підтримка є найнижчою – 23%.
Дохідність також впливає на ставлення до підвищення військового збору. Серед дуже бідних респондентів рівень підтримки становить 39%, серед бідних – 31%, а серед забезпечених – 35%.
Методологія дослідження
Опитування проводилося по всій території України (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 27 вересня до 1 жовтня 2024 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Загалом було опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Дані були зважені за регіональними та віковими показниками, використовуючи дані Державної служби статистики України станом на 1 січня 2022 року.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023