рф може відновити практику обов’язкового продажу валюти експортерами, аби втримати рубль від падіння.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це із посиланням на власні джерела пише Bloomberg.
“Пропозиція про обов’язковий продаж експортного виторгу обговорювалася у понеділок на зустрічі між урядом та експортерами до того, як банк росії оголосив про позапланове підвищення облікової ставки”, - стверджує Bloomberg.
Зазначається, що остаточного рішення з цього приводу поки ухвалено не було й “на тижні може відбутися ще одна подібна зустріч”,
Bloomberg нагадує, що у вівторок банк росії підвищив облікову ставку до 12% з 8,5% після того, як курс рубля до долара на певний час опустився нижче 100. Востаннє російська валюта коштувала так дешево в березні минулого року, коли розпочалося вторгнення до України.
“Примусовий продаж експортерами виторгу, а також інші заходи, такі як обмеження на банківські перекази в іноземній валюті, допомогли втримати падіння рубля після початку війни”, - нагадує видання.
Однак упродовж цього року рубль все одно здешевшав на чверть, продемонструвавши одне із найбільших падінь серед валют країн, що розвиваються.
На переконання експертів, якщо російський нацбанк не вживатиме додаткових кроків, на відновлення після останнього падіння рублю знадобиться кілька місяців.
“Оскільки значна частина резервів нацбанку заморожені санкціями, банкіри утримуватимуться від прямого втручання у валютний ринок”, - стверджує Bloomberg.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023