За даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи росії від експорту нафти в жовтні знизилися, оскільки світові ціни на чорне золото впали.
Про це повідомляє агенція Bloomberg.
До того ж США ввели санкції проти суден, які порушують встановлені обмеження на ціни.
У жовтні росія отримала $18,34 млрд від експорту сирої нафти і нафтопродуктів, що на $25 млн менше, ніж у вересні.
Через західні санкції в росії зросли витрати на транспортування, тому російська нафта впала в ціні. Однак, щомісячні доходи росії від продажу нафти за кордон залишилися майже на найвищому рівні з жовтня 2022 року.
Нафтодолари є ключовим джерелом доходів для російського бюджету особливо в умовах війни. В останні місяці доходи від продажу нафти і газу зросли на тлі підвищення цін на російський експорт, скоротивши дефіцит бюджету країни і надавши йому більшої фінансової гнучкості для ведення війни.
Раніше Велика сімка встановила граничні ціни на російську нафту, намагаючись поповнити російського бюджету, проте не завдаючи шкоди світовому нафтовому ринку.
12 жовтня Міністерство фінансів США також запровадило санкції проти двох нафтових танкерів та їхніх власників, зареєстрованих у Туреччині та ОАЕ, оскільки обидва судна використовували американських постачальників послуг для транспортування російської нафти за ціною, вищою за граничну.
Як наслідок, до кінця жовтня вартість фрахту (плати за перевезення) російської нафти з Балтики до західного узбережжя Індії зросла на понад 35%, перевищивши 10 доларів за барель. Це спричинило тиск на ціну російської нафти.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023