Парламент Чехії проголосував за продовження тимчасового захисту українським біженцям до кінця березня 2025 року, після цього законопроєкт розгляне Сенат, і він набуде чинності після підпису президента, повідомляє видання Ceske Noviny.
"Українські біженці, які прибули внаслідок російського військового вторгнення, ймовірно, зможуть продовжити тимчасовий захист у Чехії ще на рік, тобто до кінця березня 2025 року. Процедура продовження буде практично такою самою, як і цього року", - йдеться в публікації.
Для подальшого продовження тимчасового захисту, згідно з проєктом, українцям спочатку доведеться зареєструватися в електронному вигляді до 15 березня наступного року.
Тимчасовий захист дає змогу біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти або ринку праці. Однак, передбачені певні зміни. Наприклад, українці тепер можуть жити в безкоштовному тимчасовому житлі максимум 150 днів. Виняток становлять так звані вразливі особи. А з вересня наступного року період скоротиться максимум до 90 днів без винятків.
Поправка також регулює оцінку права на фінансову підтримку для українських біженців, які мають тимчасовий захист.
Водночас міністр праці та соціальних справ Чехії Маріан Юречка заявив, що понад 60% українських біженців віком від 18 до 65 років знайшли роботу в Чехії. За його даними, це - близько 123 тис. осіб, 86% з них мають трудові договори з відрахуваннями.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023