Влада Польщі не хоче продовжувати безмитні преференцій для України в угоді про вільну торгівлю на 2024-2025 роки.
Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський написав про це у листі до єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса, повідомляє RMF24.
Після початку повномасштабного вторгнення росії була запроваджена повна лібералізація торгівлі між ЄС і Україною. Міністр вважає, що вона мала більші зворотні наслідки, ніж це очікувалося. Проблеми з надмірним імпортом нібито стосуються не лише збіжжя, а й цукру, м'яса птиці, яєць, м'яких фруктів (особливо замороженої малини) та яблучного концентрату. Імпорт цукру з України за цей час зріс у 12 разів.
Секерський вважає, що з Києвом треба розпочати переговори про поступову взаємну лібералізацію одночасно з поступовим приведенням українського сільського господарства до стандартів і законодавства ЄС. Міністр висловився за виключення з майбутнього розпорядження Єврокомісії про вільну торгівлю з Україною положень про цукор, м'ясо птиці та за встановлення посилених захисних положень.
Польща готова повернутися до розмов у форматі "Єврокомісія, Україна, сусідні з Україною країни" для пошуку ефективних механізмів співпраці. Попередній уряд Матеуша Моравецького відмовився від цього формату після того, як ЄС не погодився продовжити з 15 вересня європейську заборону на імпорт українського збіжжя.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023