російські оборонні витрати в усіх формах потроїлися з моменту вторгнення в Україну і наближаються до 8% національного виробництва. Це приблизно відповідає рівню СРСР. Міжнародний валютний фонд прогнозує у цьому році зростання економіки рф на 2,6%, пише The Telegraph.
Стійкість російської економіки багатьох збила з пантелику, що призвело до відчуття відчаю на Мюнхенській конференції з безпеки. москва насправді програє економічну війну, а на лінії фронту виграє недостатньо швидко, щоб компенсувати це.
"Промислове виробництво стагнує. російський енергетичний сектор страждає від зниження доходів і затримки проєктів. Санкційні лазівки закриваються", - вказав професор Павло Баєв з Інституту дослідження миру в Осло.
Опублікована росстатом статистика показує, що бум переозброєння зупинився і рф досі не має можливості перемогти навіть частку технологічної потужності Заходу.
Дефіцит робочої сили та обмеження виробничих потужностей призвели до перегріву економіки, через що відсоткову ставку підняли до 16%, а те, що залишилося від економіки споживання, атрофується. Активи Фонду національного добробуту з початку вторгнення впали з 6,6% до 2,7% ВВП.
Євросоюз розробляє плани санкцій проти компаній з Китаю, Індії, Туреччини, Шрі-Ланки, Сербії, Таїланду та Казахстану. Їх збираються покарати за допомогу кремлю обходити обмеження на технології подвійного призначення.
росіянам не вдається легко перейти на напівпровідники з Китаю, бо системи окупантів налаштовані на американські чіпи. Їх доводиться купувати з великою надбавкою на чорному ринку.
москва досі отримує доходи від нафти, газу та вугілля, але вони впали з $40 млрд на місяць на початку 2022 року до $23 млрд у січні цього року. Цього недостатньо, щоб покрити зростання бюджету на 65% за останній рік.
"росія неминуче рухається до економічного виснаження. Було б величезною помилкою з боку Заходу втратити нерви зараз", - підсумовують журналісти.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023