Велика Британія може позичити Україні всі заморожені в країні активи російського центрального банку, оскільки росія все одно буде змушена виплатити репарації Києву після закінчення війни.
Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон, передає The Guardian.
За його словами, активи будуть використані як гарантія виплати репарацій.
"Є можливість використати щось на кшталт синдикованої позики чи облігацій, які фактично використовують заморожені російські активи як гарантію, щоб надати ці гроші українцям, знаючи, що ми їх відшкодуємо, коли росія виплатить репарації", – зазначив міністр.
Кемерон додав, що Велика Британія прагне домогтися максимальної єдності G7 і ЄС у цьому питанні, але якщо цього не вдасться досягти, то "доведеться рухатися вперед із союзниками, які хочуть вжити таких заходів".
Він додав, що не вважає, що цей план якось підірве репутацію Лондона.
Guardian повідомляє, що це перший випадок, коли Кемерон так детально і відкрито говорив про цю пропозицію. Це може свідчити про політичну підтримку плану в США, але не в ЄС.
Озвучений план є більш радикальним, ніж пропозиції, що обговорювалися в Європейському Союзі, щодо надання Україні лише прибутків від активів російського Центрального банку, якими володіє Захід. Річний надприбуток оцінюється в 4 млрд доларів.
"План буде особливо корисний для України, якщо Конгрес США продовжуватиме блокувати надання допомоги, оскільки це дасть Києву нове джерело коштів для закупівлі озброєння та фінансування дефіциту бюджету", – повідомляється у матеріалі.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023