Європейський парламент 14 березня ухвалив резолюцію із закликом до ЄС активізувати зусилля, аби домогтись від росії повернення золота й об’єктів культурної спадщини, що їх вона вивезла на початку ХХ століття з території Румунії.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомила пресслужба Європарламенту.
Як зазначається в резолюції, попри кілька спроб дипломатичних переговорів після Першої світової війни, національні скарби Румунії, відправлені в росію у 1916-1917 роках на зберігання, так і не були повернуті рф у повному обсязі.
"Це безпрецедентний міжнародний випадок незаконного привласнення золотого запасу та об'єктів культурної спадщини, який викликає постійне занепокоєння румунського суспільства", додають депутати Європарламенту.
Вони закликають Європейську комісію та Європейську службу зовнішніх справ включити питання реституції національної спадщини Румунії до порядку денного відносин між ЄС та Росією, "щойно регіональний контекст дозволить відновити політичний діалог між сторонами".
У 1916-17 роках, коли тривала Перша світова війна, Румунія відправила свою національну скарбницю до царської росії для захисту на випадок окупації своєї території.
Скарб складався з 91,5 тонни чистого золота, які були частиною резерву Національного банку Румунії, королівських коштовностей, рідкісних монет, а також товарів культурного та історичного значення, таких як державні архіви, документи, дорогоцінні історичні рукописи, картини, рідкісні книги та колекції багатьох державних і приватних установ.
Після приходу до влади комуністичного режиму росія захопила ці скарби і відмовилася їх повертати. Значна їх частина досі не повернута до Румунії.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023