В Україні розгортається весняна посівна кампанія, проте в низці регіонів не вистачає працівників для виходу в поля, повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук в ефірі Єдиного національного телемарафону.
"В Україні третій рік поспіль триває війна. Через масову мобілізацію агросектор відчуває нестачу кадрів, адже в сільських місцевостях населення активно мобілізували з перших днів війни. Під час весняної та осінньої посівних кампаній, жнив, коли відбуваються піки виходів у поля, людей не вистачає. Ми вболіваємо за це питання в контексті нового закону про мобілізацію, де мають бути враховані потреби агробізнесу", - наголосив він.
Марчук нагадав, що бронювання в агросекторі існує, проте процес займає багато часу. Від моменту подачі документів до бронювання проходить один-два місяці. Відповідно, у цей час людина може бути мобілізована, але ж на її роботу розраховують на агропідприємстві.
"В Україні розроблявся проєкт електронного бронювання, яке має займати один-два дні. Дуже очікуємо на його ухвалення", - зазначив представник ВАР.
Він також зазначив, що, окрім дефіциту працівників, в агросекторі гостро відчувається нестача фінансів.
"Нестача фінансування також відчутно вплине на майбутній врожай, тому агровиробники будуть менше вносити добрива та засоби захисту рослин. Якщо торік Україна зібрала понад 80 млн тонн урожаю, то цьогоріч валовий збір зернових та олійних прогнозується не більше ніж 75 млн тонн", - констатував Марчук.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023