Координаційний штаб застерігає про підвищену активність російських спецслужб. Важливо бути обережними й захищати особисту інформацію військовополонених і зниклих безвісти військових, інакше ви можете їм нашкодити.
Про це повідомляє Національне інформаційне бюро (НІБ).
У мережі з'явилося безліч телеграм-каналів, які обіцяють знайти полонених або зниклих безвісти, запитуючи у родичів та близьких жертв їхні особисті дані та іншу інформацію.
Проте, як повідомляє Координаційний штаб, багато цих каналів або контролюється представниками спецслужб країни-агресора, або є шахрайськими схемами, метою яких є виманювання грошей. Передача особистих відомостей цим особам може завдати значної шкоди як військовополоненому, і його сім'ї.
Яку інформацію не можна надсилати незнайомцям?
За жодних обставин не слід передавати стороннім такі дані:
Чому це не варто робити?
Передача цих даних може серйозно ускладнити становище військовополоненого. Спецслужби противника можуть використовувати цю інформацію для маніпулювання, шантажу чи організації провокацій. Крім того, шахраї можуть скористатися цими відомостями для виманювання грошей або інших несумлінних цілей.
Як вчинити, якщо військовослужбовець потрапив у полон чи зник безвісти?
Якщо військовий потрапив у полон або зник безвісти, його пошуком слід займатися через уповноважені державні органи. Для родичів та близьких передбачені такі канали допомоги:
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023