російський «газпром» перерахував на користь української НАК «Нафтогаз України» близько 6,2 млрд доларів коштів за послуги транзиту російського газу через Україну в рамках 5-річного транзитного контракту в 2020-2024 роках.
Про це пише видання ExPro, передають Українськi Новини.
Зазначається, що «Нафтогаз» сплатив «Оператору ГТС України» близько 5,4 млрд доларів за організацію транзиту.
Якщо рахувати у гривнях, то Україна отримала від росії близько 195 млрд грн за час дії контракту. Найбільше росія сплатила у 2020 році понад 1,7 млрд доларів, що пов’язано з більшими обсягами заброньованих потужностей.
Загалом, за 5 років транзиту Україна транспортувала близько 148 млрд куб м російського газу до європейських країн.
Внаслідок окупації Луганської області Україна тимчасово втратила доступ до газовимірювальної станції «Сохранівка», однієї двох точок входу до української ГТС, через які російський газ надходив до системи.
росія відмовилася перенести обсяги транзиту на іншу точку - «Суджа», а також знизила оплату за транзит.
У зв’язку з цим НАК «Нафтогаз України» звернулася до міжнародного арбітражу.
Початково «Нафтогаз» вимагав у суді 150 млн доларів неоплати за заброньовані потужності.
Вже на початку 2024 року компанія «Нафтогаз» позовною заявою збільшила суму позовних вимог до 843 млн доларів, а також повторно зазначила, що «у зв’язку із триваючим порушенням положень Угоди з боку газпрому Компанія залишає за собою право збільшити позовні вимоги до кінця розгляду справи та, відповідно, завершення дії Угоди у січні 2025 року».
На кінець вересня 2024 року дебіторська заборгованість «газпрому» за послуги транспортування природного газу становила 41,9 млрд грн або понад 1 млрд. доларів.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023