Західні держави-союзники України мають можливості для посилення санкцій проти росії, щоб позбавити країну-агресорку більшості доходів, які вона спрямовує на війну.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
За попередніми оцінками Міністерства фінансів рф, в першому кварталі 2024 року значно зросли доходи російського бюджету, зокрема нафтогазові доходи, які становили 2,9 трильйона рублів (31 мільярд доларів), що на 79,1% більше, ніж рік тому.
Тож західні санкції мають стосуватися, в першу чергу, російської нафти.
За словами економіста, колишнього члена Ради Національного банку Віталія Шапрана, відповідальність за обхід санкцій, санкції проти страховиків, які страхують "тіньовий" танкерний флот - насамперед Інгосстрах і РНПК (російська національна перестрахувальна компанія).
"Зниження цінової стелі до 40-50 доларів та дипломатичні зусилля в Індії, щоб ця країна відмовилася від купівлі нафти вище встановленої G-7 цінової "стелі", - вважає він.
Водночас, навіть якщо внаслідок посилення санкційного тиску росія збереже якусь частину доходів, вони все одно суттєво знизяться. А відтак - зменшаться і її можливості щодо фінансування війни проти України.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023