У рф планують постачати власний газ до Китаю майже на 28% дешевше, ніж європейським країнам-споживачам.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Bloomberg.
"Очікується, що ціни на газ для азійської країни (Китаю – ред.) будуть на 28% нижчими, ніж для європейських клієнтів рф, щонайменше до 2027 року", - пише видання з посиланням на економічний прогноз, підготовлений міністерством економіки рф.
У прогнозі вказується на фінансові обмеження для інтенсивних зусиль москви з розвитку енергетичних зв’язків з Китаєм на тлі протистояння з Заходом. Міністерство прогнозує ціну експортного газу до Китаю на рівні $257 за 1000 кубометрів порівняно з $320,30 для потоків, що йдуть на західні ринки.
З 2025 року до 2027 року ціна для Китаю буде поступово знижуватися, тоді як ціна для поставок у західному напрямку, за прогнозом, залишиться приблизно незмінною.
Газпром досі експортує трубопровідний газ до кількох європейських країн та Туреччини, але минулого року потоки газу до Європи впали до найнижчого рівня з початку 1970-х років та склали приблизно 45 мільярдів кубічних метрів, згідно з оцінками Міжнародного енергетичного агентства.
За даними газпрому, це невелика частка від рекордних 201 мільярда кубометрів, транспортованих на захід у 2018 році.
Згідно з базовим сценарієм російського міністерства, загальний експорт газу з рф зростатиме принаймні до 2026 року за рахунок зростання видобутку газу після спаду 2022 року.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023