Наразі у Верховній Раді розглядаються дві моделі можливого економічного бронювання працівників від мобілізації та військової служби.
Про це на брифінгу в парламенті повідомив голова парламентської фракції «Слуга народу», член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Давид Арахамія, передає кореспондент Укрінформу.
«Щодо економічного бронювання – наразі є дві моделі. Вони в дискусії. Є дискусія навколо цих тем», - зазначив він.
За його словами, комітет з питань нацбезпеки вивчав досвід країн світу з цього питання, але «яке рішення не обери – є багато людей, які за таку ініціативу, є багато людей, які проти».
Арахамія пояснив, що перша з існуючих наразі моделей передбачає, що податки з зарплати військовозобов’язаного мають складати від 35 тисяч гривень, аби цієї суми вистачало на утримання одного українського бійця.
Водночас інший варіант передбачає «коли у вас є квота, безвідносно до якої ви від індустрії працюєте».
Голова парламентської фракції зазначив, що відповідно до цієї моделі підприємство може забронювати до 10% осіб.
«Умовно кажучи, у вас є 10% людей, яких можете забронювати. Хто це буде – керівник вирішує самостійно. За кожного з цих людей сплачується сума, що прирівнюється до мінімальної зарплати бійця щомісяця – 20 тисяч гривень. Тобто 20 тисяч гривень за кожну заброньовану особу сплачується щомісяця. Це окремо від податків», – пояснив політик.
На його думку «у дискусіях все одно з’явиться якась модель, яка викликатиме найменше обурення».
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023