Польща на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні прагне порушити три питання, серед яких - початок переговорів із Києвом щодо членства в Альянсі.
Про це під час спільної пресконференції в Ризі перед самітом B9 з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає кореспондент Укрінформу.
Як зазначив польський лідер, Варшава хоче порушити на саміті НАТО три теми.
“По-перше, це подальше зміцнення можливостей для відлякування й оборони НАТО. По-друге, це питання, пов’язані з реалізацією євроатлантичних амбіцій України. І по-третє, це питання перегляду підходу НАТО до росії”,- повідомив Дуда.
За його словами, відлякування означає реалізацію рішень з самітів НАТО у Мадриді і Вільнюсі. За його словами, потрібно підняти рівень витрат на оборону серед країн НАТО до понад 2% ВВП.
Дуда також підкреслив, що Варшава підтримує початок процесу інтеграції України до НАТО. Він зауважив, що в Альянсі підтримують прагнення України до членства в НАТО.
“Ми в Польщі рішуче підтримуємо питання якомога швидшого початку процесу інтеграції до НАТО”,- наголосив польський лідер.
Він додав, що йдеться про офіційне надання Україні запрошення, аби розпочався ратифікаційний процес.
Дуда зауважив, що Україна не зможе стати членом Альянсу поки триває війна, але цей процес має розпочатися. І це буде сигналом для РФ, що голос України чують в НАТО, і жодні погрози Кремля не затримають процесу євроатлантичної інтеграції Києва.
Президент РП також зазначив: Варшава вважає акт Росія-НАТО недійсним, оскільки Москва вже багато разів його порушила. Відтак, країни НАТО повинні офіційно визнати його недіючим.
Дуда підкреслив, що хаб щодо надання Україні військової і гуманітарної допомоги в Ряшеві діє, Варшава разом із союзниками продовжує підтримувати його функціонування.
На думку польського лідера, має бути більше ініціатив на кшталт чеської з постачання Україні боєприпасів, зокрема, і і щодо спільного виробництва боєприпасів.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023