Обсяг українського ринку лікарських засобів у грошовому вираженні зріс до $4 млрд за підсумками 2023 року, з $3,6 млрд у попередньому році, але все ще відстає від показників довоєнного 2021 року ($5 млрд). Про це йдеться у дослідженні "Фармацевтична галузь України 2023" від фармкомпанії "Дарниця" та маркетингового агентства Top Lead.
"Переважну частку ринку як у грошовому, так і в натуральному вираженні становить аптечний (роздрібний) сегмент. Госпітальний сегмент становить лише близько 11%, адже залежить від державного фінансування, яке є досить обмеженим", – йдеться в дослідженні.
За 2023 рік обсяг аптечних продажів у грошовому вираженні зріс на 9,4% порівняно з минулим роком до $3,6 млрд, здебільшого через подорожчання ліків, зазначають автори дослідження. У натуральному вираженні продаж ліків зріс незначно: з 845 млн пакувань у 2022 році до 849 млн у 2023 році. У 2020 році було продано 1,06 млрд пакувань ліків в Україні.
Обсяг сплачених податків фармвиробниками у доларовому еквіваленті після повномасштабного вторгнення знижується. Але у національній валюті обсяг сплачених податків за 2023 рік уже перевищив показник 2021 року. За минулий рік фармкомпанії заплатили до держбюджету $144 млн податків ($184 млн у довоєнному 2021 році). Податкові надходження від оптового та роздрібного продажу ліків склали $424 млн у 2023 році.
Експорт ліків з України зріс на 17,2% за минулий рік до $279 млн. Основний покупець – Узбекистан ($56 млн).
Імпорт зріс на 12% у річному вираженні до $2,1 млрд. Найбільші постачальники — Німеччина, Індія та Франція.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023