Керівництво Європейського Союзу підготувало план допомоги енергосистемі України. Він складається із трьох ключових етапів.
Про це розповіла президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
За її словами, росія знищила «половину всієї енергетичної інфраструктури України, що еквівалентно потужності трьох країн Балтії разом узятих». У зв'язку з цим ЄС має намір допомогти Києву стабілізувати енергосистему.
Так, на першому етапі ЄС допоможе із відновленням пошкоджених енергетичних об'єктів.
«Ми прагнемо відновити 2,5 ГВт потужності, що становить близько 15% потреб України. Ми продовжуватимемо координувати можливу підтримку наших держав-членів через механізм цивільного захисту», – заявила чиновниця.
Другий напрямок – підтримка української енергосистеми за рахунок імпорту електроенергії з ЄС та розвитку децентралізованої мережі. Фон дер Ляєн наголосила, що взимку ЄС зможе задовольнити понад 25% українських потреб в електриці.
Третій напрямок – це зміцнення енергосистеми України. ЄС планує підтримувати розвиток децентралізованої генерації, зокрема сонячних панелей.
«Сонячні електростанції на дахах складніше вразити та їх легше ремонтувати, ніж більшу центральну інфраструктуру. Це допоможе забезпечити стабільніший потік енергії в країні», – резюмувала вона.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023