Накопичення боргів в енергетичному секторі суттєво впливає на розвиток децентралізованої генерації та інвестиційну привабливість галузі.
Про це заявив експерт, доктор економічних наук, керівник енергетичних програм ГО "Український інститут майбутнього" Андріан Прокіп, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його виступ.
За його словами, ситуація на балансуючому ринку електроенергії настільки складна, що компанії можуть чекати рік-півтора, щоб отримати кошти за вироблену електроенергію.
"На балансуючому ринку борги сягають приблизно 30 мільярдів гривень. Є гравці, яким дозволено не платити", - зазначив Прокіп.
Експерт підкреслив, що ця ситуація стала серйозним бар'єром для будівництва децентралізованої генерації. Незважаючи на заяви уряду про плани побудови децентралізованої системи у 2023 році, реального прогресу не сталося.
"Тільки після атак, які сталися після 22 березня цього року, ми побачили спрощення процедур та певний рух, але… цього часу виявилося недостатньо", - додав Прокіп.
Експерт зазначив, що бізнес намагається будувати власну генерацію, щоб захиститись від перебоїв з електрикою. Адже для підприємств відсутність світла означає зупинку виробництва, невиплачені зарплати та несплачені податки. Борги – один із факторів, які блокують будівництво нових потужностей.
Раніше колишній заступник міністра енергетики Олексій Рябчин заявив, що ситуація в енергетичній галузі може погіршитися, якщо не вирішити проблему боргів. Зокрема, підприємства не зможуть платити зарплати своїм працівникам.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023