Економічне зростання в росії сповільниться з прогнозованих 3,7% за підсумками 2024 року до 1,1% у 2025 році. Про це свідчать дані проміжного економічного прогнозу Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Очікуване падіння темпів зростання російського ВВП буде найсуттєвішим серед 22 найбільших економік світу, зазначених у звіті ОЕСР.
Найактивніше розвиватиметься економіка Аргентини: з прогнозованого падіння на 4% у 2024 році до зростання у 3,9% за підсумками 2025 року.
Прогнозується, що зростання ВВП у Сполучених Штатах сповільниться, попри пом'якшення грошово-кредитної політики до 2,6% у 2024 році та до 1,6% у 2025 році.
У єврозоні прогнозується зростання на рівні 0,7% у 2024 році та прискорення до 1,3% у 2025 році завдяки відновленню реальних доходів і покращенню доступності кредитів.
Очікується, що зростання Китаю сповільниться до 4,9% у 2024 році та 4,5% у 2025 році через стриманий споживчий попит та корекцію в секторі нерухомості.
Загалом зростання світової економіки прискориться до 3,2% за підсумками 2024 року. У попередньому прогнозі ОЕСР очікувала зростання глобального ВВП на 3,1%. Прогноз на 2025 рік залишився без змін – 3,2%.
"Світова економіка починає виходити з кризи, інфляція знижується, а зростання торгівлі стійке. Ми очікуємо, що глобальне зростання залишиться стійким на рівні 3,2% — що у 2024 році, що у 2025 році", – підтвердив генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн.
За його словами, зниження інфляції відкриває можливості для пом'якшення відсоткових ставок. Прогнозується, що до кінця 2025 року інфляція повернеться до цільових показників центральних банків у більшості країн G20 і сповільниться до 5,4% у 2024 році та 3,3% у 2025 році, порівнюючи з 6,1% у 2023 році.
У прогнозі йдеться й про низку ризиків. Так, поточна геополітична і торговельна напруженість, зокрема через воєнну агресію росії проти України й конфлікти на Близькому Сході, ризикує знову підштовхнути інфляцію і чинити тиск на економічну активність у світі.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023