У 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн. кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося у 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners, передає The Moscow Times.
Так, проти минулого року експорт виявиться меншим на 1 млн кубометрів (було 21,7 млн). Це пов'язано, зокрема, також зі знищенням обсягів поставок до Китаю, який після заборони на імпорт до країн ЄС став основним покупцем пиломатеріалів із росії. У січні-серпні російські виробники постачили на китайський ринок 7,8 млн. кубометрів пиломатеріалів, що на 2% менше рік до року.
Другим найбільшим імпортером російських пиломатеріалів залишиться Узбекистан.
Третім ключовим ринком стануть країни Євразійського економічного союзу (ЄАЕС; Вірменія, білорусь, Казахстан, Киргизстан та росія). За ними слідує Туреччина.
Попри те, що відвантаження до країн СНД та MENA поступово зростають, динаміку російського експорту визначають попит та ціни на ринку КНР, зазначають аналітики. Водночас на постачання істотно впливають логістичні складності та обмеження банківських розрахункових операцій з імпортерами.
ЄС запровадив заборону на імпорт лісової продукції з росії у квітні 2022 року.
Нагадаємо, у росії оцінювали обсяг експорту російської лісопромислової продукції, яку торкнулися санкцій ЄС, у $6 млрд. Зокрема, у 2021 році на "недружні" країни припадало 45,8% загального обсягу експорту російської лісопродукції, з яких 75% вивозилися до європейських країни, а ще близько 9% - у США. У 2021 році постачання продукції лісової промисловості перевищувало $17,5 млрд.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023