Міністри закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки (NB8) підтримують дозвіл України на удари по військових цілях в глибині росії.
Про це заявив очільник МЗС України Андрій Сибіга після зустрічі з колегами з восьми зовнішньополітичних відомств.
Зустріч Сибіги та очільників МЗС Фінляндії, Данії, Швеції, Норвегії, Естонії, Ісландії, Литви та Латвії відбулася у середу, 16 жовтня, в Одесі.
Міністр відзначив, що Україна наполягає на знятті будь-яких обмежень на удари зброєю дальнього радіуса дії, які передають союзники.
«Я радий констатувати, що ці міністри, глави делегацій, які присутні тут, ми всі однодумці: всі підтримують необхідність цього рішення – зняття будь-яких обмежень на застосування західної зброї чи зброї наших союзників для досягнення певних військових цілей», – заявив Сибіга.
Він додав, що росія, маючи повне домінування в повітрі, щоденно бомбить наших військових керованими ракетами.
За словами міністра, одним із дієвих шляхів, щоби це зупинити – це надати Україні дозвіл на застосування далекобійної зброї по військових об’єктах на території рф.
Очільниця МЗС Марія Мальмер Стенергард, яка була на зустрічі в Одесі, повідомила, що країни Нордично-Балтійськоі вісімки ухвалили рішення виділити виділити Україні зимовий пакет енергетичної підтримки.
Вона зазначила, що атаки рф на українську енергоінфраструктуру мають серйозні і надзвичайні наслідки, особливо напередодні зими.
«Сьогодні наш союз ухвалив зимовий пакет для того, щоб підсилити соціальну стійкість, енергостійкість вашої країни. Ми будемо поставляти сонячні батареї, генератори та іншу продукцію, щоб підтримати вашу критичну та соціальну інфраструктуру», – зазначила Стенергард після зустрічі очільників МЗС.
Також вона додала, що Швеція вклала €28 млн у цей пакет, щоб допомогти українцям пройти цю зиму.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023