Війна росії проти України спричинила масштабні екологічні руйнування, які призвели до безпрецедентного забруднення довкілля, тож збитки українських екосистем оцінюються в $65 млрд США, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Нинішня шкода українським екосистемам оцінюється в 65 мільярдів доларів. Третина українських лісів і 20% природоохоронних територій України вже постраждали від війни. Під загрозою опинилося 35% біорізноманіття Європи, яким володіє Україна", - сказано в його телеграм-каналі за підсумками конференції з обговорення пункту 8 "Екологічна безпека" Формули миру.
Повідомляється, що захід відбувся в Гельсінкі за участю прем'єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефчовича, керівника Офісу президента України Андрія Єрмака, а також чиновників інших держав.
"Перед усіма нами стоїть найважливіше завдання - виробити спільне бачення того, як захистити природу і життя людей. Україна готова розробляти спільне бачення і конкретні кроки на цьому шляху, застосовуючи принцип "ворог має заплатити", - зазначив Шмигаль.
Він назвав кілька ключових завдань, за якими потрібно узгодити спільну стратегію. Це - відстеження, реєстрація та звітування щодо всіх екологічних наслідків, впливів, втрат і збитків війни рф проти України; збирання цінних відгуків високого рівня та технічних коментарів від партнерів нашої держави; напрацювання наступних спільних кроків щодо притягнення російського агресора до відповідальності за всі екологічні злочини, вчинені проти України.
"Екологічна безпека є передумовою для економічного та соціального розвитку. Тому ми маємо знайти рішення і ресурси якнайкраще захистити та відновити нашу природу та екологію", - наголосив український прем'єр.
e-mail: [email protected]
Ідеї оформлення, стиль та весь зміст сайту www.capital.ua є об'єктом авторського права та охороняються законом. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при дотриманні правил передруку і за наявності гіперпосилання на www.capital.ua. Дозволяється використання тільки матеріалів, що знаходяться у відкритому доступі і лише за умови посилання та/або прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на www.capital.ua www.capital.ua /a>. Посилання/гіперпосилання має бути розміщене в підзаголовку або першому абзаці матеріалу. Розмір шрифту посилання або гіперпосилання не повинен бути меншим за шрифт тексту використовуваного матеріалу. Будь-яке використання матеріалів, які знаходяться у закритому доступі та доступні лише зареєстрованим користувачам, допускається лише за попереднім письмовим дозволом правовласника. Категорично заборонено передрук, копіювання, відтворення, зміну або інше використання матеріалів, опублікованих з позначкою в рамках угоди про синдикацію з Financial Times Limited. Використання матеріалів, які містять посилання на агентства France-Presse, Reuters, Інтерфакс-Україна, Українські новини, УНІАН суворо заборонено. Матеріали, позначені знаком публікуються на правах реклами.
Всі права захищені. © 2012 - 2023